1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

SEO’da Başaralı Olmak Çok Da Zor Değil

SEO’da Başaralı Olmak Çok Da Zor Değil
0

Başarılı SEO çalışması nasıl yapılır? SEO’da hızlı ve kalıcı sonuçlar almak için neler yapılmalıdır? Bu soruların cevaplarını vermeden önce bu tür iş ve işlemlerin insan hayatı için çok kısa bir sürede yapılabileceğini söylememiz gerekir. İyi bir SEO çalışması ile hemen sonuç almak, en faz yedi sekiz aylık bir sürede gerçekleşecektir. Temel ve klasik yöntemlerden ziyade, iyi ve hızlı SEO çalışmasının yenilikçi ve özenli işlerden çıkacağını bilmelisiniz. Özenle ve dikkatle yapılmış bir internet sitesinin Google’da ilk sırayı elde etmemesi imkansızdır. Hızlı sonuçlar almak istiyorsanız, yine SEO çalışmaları yaparken bu yönde gerekli çabayı göstermelisiniz. 

 

SEO’da En Önemli Nokta Nedir?

SEO’da en önemli nokta internet sitenizin ana sayfasıdır ve bu nokta aynı zamanda hızlı ve kalıcı SEO sonuçları almanız için temel noktadır. Ana sayfa bir sitenin her şeyidir desek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Eğer ana sayfanız yeteri kadar kaliteli, dolu, özgün, hızlı ve şıksa, Google ve diğer arama motorları bu duruma asla kayıtsız kalmaz ve ana sayfanızı hafızalarına kaydedeler. Bu sebeple ana sayfanızda yayınlanacak her türlü yazının Google ve diğer arama motorları için daha önemli olduğunu bilin. Sitenin en temel noktası olan ana sayfanızı çok büyük bir özenle tasarladıktan sonra, diğer sayfaları ana sayfaya göre ortalama bir kalite ile yayına sokabilirsiniz. Bu sitenizi çok da alçaltan bir unsur değildir.

 

Özgünlük ve Yaratıcılık Unsurları Her Zaman Önemli

SEO’nun kalıcı olması için atacağınız ilk adımlardan bir tanesi de özgün, yaratıcı ve eşsiz içerikler üretmek ya da bir başkasına ürettirmek olsun. Bu içerikler ile Google’ın gözüne bir kere girdiğiniz an, bir daha sitenizin kötü bir konuma düşmesi kesinlikle imkan dahilinde değil. Milyon dolarlık reklam şirketleri veya metin yazarları ile çalışın demiyoruz fakat elinizden içerik konusunda ne geliyorsa, fazlasını yapın. Tasarım ve içerik bakımından bir bütün elde edemezseniz SEO çalışmanızın hızlı ve kalıcı sonuçlar vermesi kesinlikle söz konusu bile olmaz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir