1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?
0

Instagram beğeni engeli, en çok can sıkan durumlar arasında kabul edilmektedir. Ancak bu engeli kaldırmanın çeşitli yöntemler bulunmaktadır. 

 

Instagram Beğeni Engeli

Instagram beğeni engeli nasıl kaldırılır sorusunun yanıtını vermeden önce Instagram beğeni engelinin ne anlama geldiğini ve Instagram’da neden beğeni engeli olduğunu aktaracak olursak; Instagram beğeni engeli, bir kullanıcının Instagram’ın belirdiği sınırın üzerinde beğeni gerçekleştirmesi sonucunda belirli bir süre bir beğeni gerçekleştirememesi işlemi Instagram beğeni engelidir. 

 

Instagram çeşitli algoritmalardan meydana gelmektedir ve bu algoritmaların oluşması ya da oluşmaması, çeşitli kısıtlamaları beraberinde getirmektedir. Aslında Instagram’ın gerçekleştirdiği kısıtlamalar, kullanıcıların yararı gözetilerek oluşturulmaktadır. Güvenlik duvarı gereğince bazı işlemlerin yapılması Instagram tarafından doğru olarak kabul edilmemektedir. Bunlardan biri de fazla sayıda beğenidir. 

 

Instagram üzerinde etkileşim, hem Instagram’ın kuruluşunda mevcuttur hem de Instagram’ın oluşmasını istediği ve beklediği işlemler arasında yer almaktadır. Ancak bunun belirli sınırlar çerçevesinde olması gerekmektedir. Yapılan hesaplamalara göre bir Instagram kullanıcısının bir saat içerisinde beğenebileceği gönderi sayısı en fazla 350 olmaktadır. Eğer beğeni sayısı 350’nin üzerine çıkmaya başlamışsa hesaba beğeni engeli kısıtlaması getirilir. Burada hedeflenen güvenlik soruna neden olabilecek herhangi bir durumu ortadan kaldırmaktır. 

 

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram beğeni engeli, yaklaşık olarak 18 saat kadar sürmektedir. Kimi özel durumlarda bu süre daha uzun da sürebilir. Instagram beğeni engeline takılmış olan bir kişi herhangi bir eylemde bulunmadan 18 saat sonra engelden kurtulabilir ve Instagram’ı dilediği gibi kullanmaya devam edebilir. Ancak bazı kullanıcıların 18 saatlik süre sınırını beklemek istemediği görülmektedir. Bu durumda kullanıcılar çeşitli arayışlara girişmektedir. Bu sorunla karşılaşmış olan bireylerin büyük çoğunun Instagram beğeni engeli nasıl kaldırılır sorusunun yanıtını aradığı görülmektedir. 

 

Çeşitli platformlarda bireylerin legal olmayan yöntemlerle Instagram beğeni engelini kaldırmak için çeşitli işlemleri gerçekleştirdiği bilinmektedir. Öte yandan çeşitli site ve uygulamalarla da beğeni engelinin kaldırılabileceği şeklinde yazıla bulunmaktadır. Ancak bu durum da farklı güvenlik sorunlarını beraberinde getirebilir. Bu nedenle herhangi bir beğeni engeli ile karşı karşıya kalacak olursanız 18 saatlik bekleme süresinin ardından Instagram beğeni engelinin kalkacağını görebilirsiniz. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir