1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü
0

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya hesapları arasında yer alan Instagram zaman zaman durduruldu hatası vermektedir ancak bu sorunun çözümü basittir. 

Instagram Durduruldu Hatası Neden Kaynaklanmaktadır?

Instagram durduruldu hatası ile karşılaşmaktaysanız telaşlanmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Sosyal medya hesapları milyonlarca kullanıcıya sahiptir ve bu nedenle kullanıcılarının herhangi bir problemle karşılaşmasını önlemek adına son teknolojiyi içeren yazılımları kullanmaktadır. Ancak buna rağmen kullanıcılar bazen çeşitli problemlerle karşılaşmaktadır. 

Karşılaşılan problemlerin bir kısmı kullanıcı, yani cihaz kaynaklı iken bazı problemler Instagram kaynaklı olabilmektedir. Kullanıcıların en sık karşılaştıkları sorunlar arasında Instagram durduruldu hatası yer almaktadır. Instagram durduruldu hatasının ana kaynağına inmeye çalışacak olursak bu sorun genellikle cihaz kaynaklı olmaktadır. Peki, böyle bir sorun ile karşılaştığımız zaman neler yapabiliriz?

Çözüm Önerileri 

Instagram durduruldu hatası en sık karşılaşılan problemlerden biri olduğu gibi aynı zamanda en kolay çözülebilen problemler arasında yer almaktadır. Instagram kullanıcı iseniz ve bu sorunla karşılaşmışsanız, bu sorunun temelinde telefon önbelleğinin yetersiz olması yatıyor olabilir. Telefon arka planınızda önbelleğinizi zorlayacak düzeyde fazlaca uygulama varsa bu sorunu yaratıyor olabilir. Ayarlar kısmından ön belleği temizleme işlemi gerçekleştirmenizin işe yarama ihtimali yüksektir.

Öte yandan bu sorunun ana faktörlerinden biri de uygulamanın güncel olmamasıdır. Halihazırda olan rekabet ortamı uygulama üreticilerinin sürekli kendisini yenilemesine vesile olmakta ve uygulamalara sürekli güncellemeler gelmektedir. Güncelleme yaptıktan sonra telefonu kapatıp açmak cihazınızın daha sağlıklı kullanımına vesile olacaktır. Güncelleme yapmamış olsanız bile bu hata ile karşılaştığınız zaman telefonu kapatıp tekrar açmayı denemelisiniz.  

Bahsi geçen çözüm önerilerini denemiş olduğunuz halde sorunu almaya devam ediyorsanız, alternatif olarak şu adımları uygulamayı da deneyebilirsiniz. Hatayı almış olduğunuz durumlarda Instagram’ı kapatın. Daha sonra ayarlar menüsünden Instagram uygulamasını kaldırın ve store mağazanızdan tekrar ücretsiz bir şekilde indirerek kurulumunu yapın. Çok büyük ihtimalle bu seçeneklerden bir tanesi sorununuzu çözümlemeye yetecektir. 

Zaman zaman bu tür problemler ile karşılaşmak olasılık dahilindedir ve hemen hemen her kullanıcının bu tür problemler yaşamakta olduğu unutulmamalıdır. Instagram durduruldu hatası çözümü görüldüğü üzere sanılanın aksine oldukça basittir. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir