1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama
Trendlerdeki Yazı

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Apple Randevu Nasıl Alınır?
0

iPhone‘unuz bozulduğu zaman uğrayacağınız ilk yer Apple Store mağazasıdır. Bu rehberimizde Apple randevu nasıl alınır? sorusunu sizler için cevaplıyoruz.

Apple Store’dan randevu almak için azı uygulamaları yapmanız gerekiyor. Ancak yakın zamana randevu almak bazı durumlarda zor hale gelebiliyor. Apple Store sayısının ülkemizde oldukça az olması randevu işlemlerini zorlaştıran konulardan bir tanesidir. Teknik servislerin güvenilir olmaması da Appstore mağazasının öne çıkmasını sağlıyor. Apple Store’dan randevu aldığınız zaman teknik cihazınızı teslim ettikten sonra çok fazla beklemiyorsunuz. Mac hariç tüm Apple cihazları yenisi ile değiştirilmektedir. Bekleme süreniz oldukça kısadır. 

 

Yazı İçeriği

Apple Genius Bar Desteği

Apple Genius Bar, randevu ve hızlı destek seçeneklerini sizlerle bir araya getiriyor. Telefon, online sohbet ya da mail yoluyla da sizlere yardımcı oluyor. İlk olarak teknik destek için Genius bar sisteminden yararlanabilirsiniz. Birden fazla cihaz ile randevu sistemine giriş yaptığınız zaman şansınızı arttırabilirsiniz.  Gün içerisinde alamadığınız randevunuzu gece 12’den sonra daha kolay alma hakkına sahip olabilirsiniz. Gece 00.00 saatini gösterdiği zaman Apple Web Sitesine girişi yaparak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bu yollar dışında elinizde de pek bir seçenek bulunmuyor. Eğer cihazınızın acilen tamire ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bu konuda gerekli desteği alabilirsiniz. Özellikle Apple’ın anlaşmalı olduğu servisleri seçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Yetkili Servislerden Randevu Alma

Apple cihazınızı yetkili servislere götürmeyi düşünüyorsanız ilk olarak randevu talep etmeniz gerekir. Birçok şehirde randevusuz kabul yapılıyor. Bu durum yoğunluğa göre değişiyor. Randevu almak için;

 • Müşteri hizmetlerinden randevu alma,
 • Yetkili servis numarasından randevu alma,
 • İnternet sitesinden randevu alma,
 • Apple müşteri hizmetlerinden randevu alma

 

İnternet Adresi Üzerinden Randevu Alma

Apple resmi internet adresine giriş yaparak randevu talep edebilirsiniz. İlk olarak cihazınızı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra onarım kısmından Apple kimlik bilgilerinizi girin. Size randevu alabileceğiniz yerleri gösteren ekran çıkacaktır. Burada Apple randevu alma işlemleri tamamlanacaktır. 

 

Yetkili Servisten Randevu Alma

Her Apple yetkili servisinin yetkili internet adresi bulunuyor. Bu internet sayfalarının iletişim kısımlarından yetkili kişilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir