1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Etkileşiminizi Arttıracak “Instagram Hikaye Örnekleri” Nasıl Olmalı?

Etkileşiminizi Arttıracak “Instagram Hikaye Örnekleri” Nasıl Olmalı?
0

Instagram hikaye örnekleri nasıl olmalı konusu birçok Instagram kullanıcı tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

 

Instagram hikaye örnekleri nasıl olmalı sorusu özellikle Instagram üzerinden para kazanan ve tanıtım yapan hesaplar tarafından sorulmaktadır. Son yıllarda artan satış ve takipçi konusu bu kitle için oldukça büyük önem taşımaktadır. Hikayeler ile birlikte hesaplar daha fazla takipçi çekmek istemekte ve hedef kitlesini genişletmeye çalışmaktadır.

 

Instagram Hikaye Örnekleri ile Nasıl Etkileşim Yükseltir?

Instagram hikayeleri ile etkileşim arttırmak için birçok husus bulunmaktadır. Bu hususların uygulanması durumunda etkileşim ve takipçi sayısının artması beklenmektedir. Bu hususların bazıları şunlardır.

 • Hikayelerde kullanılan görsellerin renk ahenkleri kullanıcıların dikkatini çekmeli. Hangi hedef kitleye hitap ediliyor ise o kitlenin isteğine ve ilgisine göre hikayeler oluşturulmalıdır.
 • Hikayelere uygun videolar eklenmeli hatta uygun şarkılar ile hikaye desteklenmelidir.
 • Kurumsal bir hava katmak için logo ve benzeri görseler eklenmesi hikayenin etkileşim alması için iyi olacaktır.
 • Akılda kalıcı olmak için belirli aralıklarla ve belirlenen konsept ile hikayeler paylaşılmalıdır. Bu sayede hedef kitle merak ederek takip etmek gereksinimi duymaktadır.
 • Satış amaçlı bir hesap var ise kampanyalar için geri sayım uygulayabilirsiniz. Çok uzun olmamak ile birlikte ger sayım hikayeleri oluşturulması takipçilerde ve kullanıcılarda heyecan oluşturacaktır.
 • Geri sayım hikayelerinde kampanyaya ait detayları yavaş yavaş bilgi vermek kullanıcıda istek oluşturacaktır.

 

Instagram Hikaye Örnekleri ile Çeşitli Aktiviteler Oluşturun

Hikayeler ile kişilerin ilgisini çekmek için çeşitli aktiviteler yapılabilir. Bunların başında zaman zaman hesap ile ilgili anketler yapmak gelmektedir. Bunların yanında alışverişler için indirim kuponları vermek te hikayeleri ilgi çekici kılacaktır. Bunun yanında çeşitli zamanlarda yapılacak yarışmalar takipçilerin daha fazla hesaba ait olmasını sağlayacaktır.

Takipçilerin sayfada kalma süresini arttırmak için hikayeler oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü kaliteli ve çekici bir hikaye kişileri sayfaya çekmekte ve sayfada var olan gönderilerin görünmesini sağlamaktadır. 2016 yılından bu yana hayatımızda olan Instagram hikayeleri hemen hemen tüm hesaplar için vazgeçilmez durumda olmuştur. Birçok kurumsal hesap ta hikayeleri kullanarak daha fazla müşteri çekmek istemekte ve bu yolla gelirlerini arttırmaktadır.

 

Instagram story ile etkileşim arttırma konusunda yapılabilecek diğer bir konu da öneri almak olmalıdır. Öneriler ile birlikte takipçiler sayfayı daha fazla benimseyecek ve kendilerine yakın hissedeceklerdir. Tüm bunların yanında uygun etiketlerin kullanımı da oldukça önemli olmaktadır. Özel günlerde o zamanı anlatan etiketler kullanmak hem yeni takipçileri çekecek hem de mevcut takipçilerin daha fazla ilgisini çekecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir