1. Ana Sayfa
  2. Genel

E-Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

Son zamanlarda birçok işlem E-Devlet’e taşındı. Bu yazımızda E-Devlet’e taşınan işlemlerden birisi olan E-Devlet Abonelik feshi başvurusu hakkında bilinenleri ele alacağız. 

 

E-Devlet’in hayatımıza girmesiyle birçok işlem E-Devlet’e taşındı. Bundan dolayı bir işlem yaparken ya da var olan bir işlemi feshederken E-Devlet’ten hızlı bir şekilde feshetmekteyiz. Bundan dolayı E-Devlet’in önemi epey artmıştır. Bundan dolayı olacak ki on iki firmanın abonelik işlem fesihleri de E-Devlet’e taşındı. 

Artık E-Devlet’e girdiğinizde eğer bahsedeceğimiz firmalarda aboneliğiniz varsa kolay ve hızlı bir şekilde E-Devlet’ten aboneliğinizi feshedebilirsiniz.  Peki E-Devlet’te abonelik feshi başvurusu yapılır? Tüm detaylarıyla yazımızda. 

 

E-Devlet’te Hangi Firmaların Abonelik Feshini Yapabiliriz?

Son zamanlarda bazı firmalar müşterilerinin hızlı işlem yapabilmesi için abonelik fesih işlemlerini E-Devlet’e taşındı. Bundan dolayı müşteri TC Kimlik NO’su ya da kişisel bilgilerini girmeye gerek kalmadan E-Devlet’ten hızlı bir şekilde işlemlerini halledebilecek. 

Bu firmalar ise şöyle; Turksat, TT Mobil, Türk Telekom, Turkcell, Superonline, Digitürk, TTNET, Turknet, Milenicom, D-Smart, Vodefone ve Vodafone NET 

Eğer bu firmalardan birisinde aboneliğiniz varsa aboneliğinizi feshetmek için E-Devlet’i de kullanabilirsiniz. 

 

E-Devlet Abonelik Feshi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu firmalardan birisinde bir üyeliğiniz varsa ve üyeliğinizi feshetmek isterseniz kolay bir şekilde E-Devlet’ten fesih işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

1- BTK’nın e-Devlet sitesi üzerinden bulunan Abonelik Feshi Başvurusu sayfasınız https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu bu linkten açın. 

2- Karşınıza çıkan ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” adımını geçmek için mobil imza, e-imza, T.C Kimlik Kartı ve bankacılık uygulamaları üzerinde E-Devlet’e giriş yapın. 

3- E-Devlet’ten giriş yaptıktan sonra açılan sayfada bulunan listede aboneliğinizi feshetmek istediğiniz firmayı seçin. 

4- Feshetmek istediğiniz firma için aboneliğinizi sorgula bölümüne giriş yapın. 

5- Karşınıza çıkan sayfada “fesih başvurusu yap” bağlantısına tıklayın.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra aboneliğiniz belirlenen günler içinde feshedilecektir.  E-Devlet sayesinde kolay bir hale gelen abonelik feshi iptali ile binlerce abone birkaç saniyede istemediği firmanın aboneliğinden hızlı bir şekilde çıkabiliyor. Eğer sizde abonelik feshi yapmak istiyorsanız E-Devlet’ten hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yorum Yap