1. Anasayfa
 2. Genel

E-Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

Son zamanlarda birçok işlem E-Devlet’e taşındı. Bu yazımızda E-Devlet’e taşınan işlemlerden birisi olan E-Devlet Abonelik feshi başvurusu hakkında bilinenleri ele alacağız. 

 

E-Devlet’in hayatımıza girmesiyle birçok işlem E-Devlet’e taşındı. Bundan dolayı bir işlem yaparken ya da var olan bir işlemi feshederken E-Devlet’ten hızlı bir şekilde feshetmekteyiz. Bundan dolayı E-Devlet’in önemi epey artmıştır. Bundan dolayı olacak ki on iki firmanın abonelik işlem fesihleri de E-Devlet’e taşındı. 

Artık E-Devlet’e girdiğinizde eğer bahsedeceğimiz firmalarda aboneliğiniz varsa kolay ve hızlı bir şekilde E-Devlet’ten aboneliğinizi feshedebilirsiniz.  Peki E-Devlet’te abonelik feshi başvurusu yapılır? Tüm detaylarıyla yazımızda. 

 

E-Devlet’te Hangi Firmaların Abonelik Feshini Yapabiliriz?

Son zamanlarda bazı firmalar müşterilerinin hızlı işlem yapabilmesi için abonelik fesih işlemlerini E-Devlet’e taşındı. Bundan dolayı müşteri TC Kimlik NO’su ya da kişisel bilgilerini girmeye gerek kalmadan E-Devlet’ten hızlı bir şekilde işlemlerini halledebilecek. 

Bu firmalar ise şöyle; Turksat, TT Mobil, Türk Telekom, Turkcell, Superonline, Digitürk, TTNET, Turknet, Milenicom, D-Smart, Vodefone ve Vodafone NET 

Eğer bu firmalardan birisinde aboneliğiniz varsa aboneliğinizi feshetmek için E-Devlet’i de kullanabilirsiniz. 

 

E-Devlet Abonelik Feshi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu firmalardan birisinde bir üyeliğiniz varsa ve üyeliğinizi feshetmek isterseniz kolay bir şekilde E-Devlet’ten fesih işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

1- BTK’nın e-Devlet sitesi üzerinden bulunan Abonelik Feshi Başvurusu sayfasınız https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu bu linkten açın. 

2- Karşınıza çıkan ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” adımını geçmek için mobil imza, e-imza, T.C Kimlik Kartı ve bankacılık uygulamaları üzerinde E-Devlet’e giriş yapın. 

3- E-Devlet’ten giriş yaptıktan sonra açılan sayfada bulunan listede aboneliğinizi feshetmek istediğiniz firmayı seçin. 

4- Feshetmek istediğiniz firma için aboneliğinizi sorgula bölümüne giriş yapın. 

5- Karşınıza çıkan sayfada “fesih başvurusu yap” bağlantısına tıklayın.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra aboneliğiniz belirlenen günler içinde feshedilecektir.  E-Devlet sayesinde kolay bir hale gelen abonelik feshi iptali ile binlerce abone birkaç saniyede istemediği firmanın aboneliğinden hızlı bir şekilde çıkabiliyor. Eğer sizde abonelik feshi yapmak istiyorsanız E-Devlet’ten hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir