1. Anasayfa
 2. Yazılım

Instagram Hikaye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
0

İnstagram’ın hikayeler kısmında yapılan yeniliklerden sonra artık hikayelere müzik eklemekte mümkün hale gelmiştir. 

Artık istediğiniz hikayeye müzik ekleme yapabilir, zengin müzik arşivi üzerinden dilediğiniz şarkıyı belirleyerek hikayelerinize renk katmayı tercih edebilirsiniz. Yalnızca saniyeler içinde hikayelerinizi istediğiniz hale getirebilir, çok daha özgün hikayeler oluşturmayı mümkün hale getirebilirsiniz.

 

Yazı İçeriği

Hikayeye Müzik Ekleme

Son zamanların en popüler platformlarından biri olan Spotify’de bulunan şarkıları İnstagram hikayelerine eklemek mümkündür. Üstelik hikayede bulunan şarkıya tıklayarak Spotify’de şarkıya ulaşabilmek mümkün hale geliyor. Ancak bu özellikten yararlanabilmek için İnstagram’In son sürümünü kullanmanız gerekir. Son sürüm İnstagrama sahip olmayan kişiler ise bu özellikten yararlanamamakta olup, uygulama marketleri üzerinden güncelleştirme işlemleri yapılabilmektedir. Spotify şarkılarını hikayede paylaşma için kullanılabilecek yöntemler ise şu şekilde sıralanıyor. İşte hikayelerinizi daha etkileyici hale getirmek için kullanmayı tercih edebileceğiniz o yöntemler:

 

Spotify Üzerinden İnstagram Hikayelerine Şarkı Ekleme:

Bunun için öncelikli olarak Spotify uygulamasında oturum açmanız gerekir. Sonrasında istediğiniz şarkıya giderek parçanın yanında yer alan üç noktaya tıklayın. Burada karşınıza paylaş seçeneği çıktıktan sonra “İnstagram stories” yazısını işaretleyin. Bu adımları takip ettikten sonra istediğiniz şarkı seçmiş olduğunuz hikayeye eklenmiş olacaktır. İnstagram hikayenizi düzenleyip paylaşmayı tercih edebilir, hikayenin üstüne tıklayarak şarkıya doğrudan geçiş yapabilirsiniz. 

 

Spotify Kullanmadan Hikayelere Müzik Ekleme:

Spotify abonesi olmayanlarda dilerlerse istedikleri şarkıları hikayelerinde paylaşabilir. Spotify kullanmıyorsanız bu adımları izleyerek istediğiniz hikayeye seçmiş olduğunuz şarkıyı ekleyebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak İnstagram uygulamasına giriş yapmalı ve sonrasında da hikayeler menüsüne geçiş yapmalısınız. Bu alanda hikayenizde paylaşmak istediğiniz videoyu ve görseli seçerek ekranı yukarı kaydırmalı ve müzik simgesine tıklamalısınız.  Müzikli hikaye yapmak için kullanmak istediğiniz parçayı seçin, parçanın sözleri için yazı stilini belirleyerek sağ üst köşedeki bitti yazısına tıklayın. Bu şekilde hikayeye müzik ekleme işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu yöntemler zengin müzik arşivi üzerinden istediğiniz şarkıyı seçerek hikayelerinizi süsleme imkanı sağlıyor. Spotify abonesi olmasanız da İnstagram’ın bu özelliği sayesinde dilediğiniz hikayeye şarkı ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir