1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Instagram Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Instagram Toplu Mesaj Nasıl Silinir?
0

Instagram toplu mesaj nasıl silinir  sorusu için bazı yöntemlerle temiz bir mesaj alanı elde edebilirsiniz. Bunu karşı taraftan veya kendinizden yapmak gerekebilir.

 

Yazı İçeriği

Toplu Mesaj Silme Nedenleri 

Instagramda başka hesaplara gönderdiğiniz mesajları topluca silmek istemenizin farklı nedenleri olabilir. Hesabınızda yenilik amacı olabilir. Bazen de gereksiz yer kaplamamasını istediğiniz mesajları silmek için bu işlemi yapabilirsiniz. Sohbeti bir kaç adımda yok edeceğiniz tekniklerle beraber mesajlarınızı toplu silme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Tabi karşıdaki kişinin hesabına gönderme işlemi yapmadan hemen harekete geçerek de çözüm bulunabilir.

 

Karşı Taraftan Mesaj Silme İşlemi

Biraz hızlı davranarak Instagram’da gönderilen mesajı silme işlemi için işlem yapılabilir. Karşı tarafa gönderilen mesaj silineceğinde bunu görmüş olsa bile silebilirsiniz. Şu hallerde görünmeye devam edecek olan bir mesaj durumu vardır.

 • Karşı taraftan gelen mesaj kutusu tümüyle silinirse
 • Karşı tarafta son gönderisini iptal ederse mesaj görünecektir. 

Görüşmesini silmiş olduğunuz bir kişi bunu silerse sohbet kutusunda kalmaya devam edebilir.  

Instagram’da Mesaj Silme İşlemi 

 Instagram’da mesaj silme işlemi kolayca yapılabilir bir işlemdir. Şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 • Hesaba giriş yapın ve” Direct” bölümüne gelerek silmek istediğiniz alanı seçin.
 • Kimle yaptığınız görüşmeleri silmek istiyorsanız bunu seçin.
 • Mesaj üzerine dokunarak gönderi iptal etme bölümünden devam edin.

Instagram’da Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

 Yalnızca kendi hesabınızdan sileceğiniz toplu mesaj işlemlerinde hesap açarak direct kısmından işlemleri sürdürürsünüz. Kimle görüşme yapmışsanız bu alanı seçerek sil deyin ve tüm sohbet silinecektir.

 

Uygulama İle Instagram Mesaj Silme  

Uygulama mağazalarından indireceğiniz “Instagram all delete message” ile beraber işlemleri bu yöntemle tamamlayabilirsiniz. Uygulama ile ınstagram mesaj silme işlemi hesap açarak ve toplu mesaj silme adımlarını takip ederek gerçekleşecektir. Bu yükleme ardından Instagram hesabınıza giriş ve mesajları topluca silme dediğinizde sonuç alabilirsiniz. Bu tür uygulamaları önce inceleyerek ve güvenlik açısından da kontrol ederek indirmeniz önerilir.

Instagram mesaj silme işlemlerinde kendi mesaj sayfanızda görüntülenmesini istemediğiniz, başkalarının da sayfalarında istemediğiniz yazıları silebilirsiniz. Bu silme işleminin hiç yapılmamasını isteyenler için mesajlarda kontrollü paylaşımlar yapılabilir. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir