1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?

İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?
0

İnstagram da mesajların herkes tarafından görünmesi durumunda sohbetin otomatik olarak silinmesini sağlayan bir özelliktir. 

 

İnstagram kaybolan mesaj modu hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok kullanıcı bulunuyor. Öncelikle İnstagram kullanıcısının mesajlarının herkes tarafından görünmesi ve sohbetin kapatılmasının ardından otomatik olarak sohbet silinmektedir. Bu durum ‘’kaybolan mesaj modu’’ olarak tanımlanmaktadır. 

 

İnstagram’a gelen güncelleme sonrasında kaybolan mesaj olarak uygulanmaya başlamıştır. Eğer mesaj kutunuz rekor kullanıma ulaştı ise bu mod otomatik olarak çalışır. Bu özelliği duyan kişiler konu hakkında bilgi sahibi olmayı istiyor. Kaybolan mesaj modundan faydalanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • İnstagram da DM kutunuza tıklayın.
 • Mesaj kutunuza gelen herhangi bir mesajı yukarı kaydırın ve mesaj kaybolduğunu görün.
 • Eğer tüm sohbetlerde uygulanır ise mesajlar geri gelmez.

 

İnstagram da kaybolan mesaj modu açık olan kişiler sohbetin ekran fotoğrafını almak ister ise karşı tarafa bildirimi sağlanmaktadır. Bu sebeple İnstagram’ı güncel olan ve bu modu kullanan kişilerin ekran fotoğrafı alma işlemini yapmaması gerekir. Çünkü karşı taraf sizin yapacağınız her şeyin farkına varacaktır.

 

İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Çalışıyor?

 • Kaybolan mesaj modunu kullanan kişiler sohbeti kapattığında mesaj otomatik olarak kaybolacaktır.
 • Kaybolan mesaj modu kişini isteğine bağlı olarak açılabilir veya kapatılabilir.
 • Kaybolan mesaj modu aktif olan kişiler bu sırada sohbet içerisinde ekran fotoğrafı alır ise karşı tarafa bildirim gidecektir.
 • Mesajlarınızın kaybolması kaydedilmemesi anlamına gelmez. Sizi taciz ve rahatsız eden kişiler bu sayede kolayca şikâyette bulunabilir.

 

İnstagram kaybolan mesaj modu açıldığında mesajın içeriği görünmez. Sadece mesajın kim tarafından geldiği görünür. Genel alamda bu durumdan memnun olan ve memnun olmayan İnstagram kullanıcısı bulunuyor. Bazı durumlarda kaybolan mesajların geri gelmemesi kullanıcıları tedirgin etse de İnstagram güncellediği her şeyi %100 çalışır olarak kullanıcına sunmaktadır. 

 

Kaybolan mesajlar modu dilerseniz sürekli açık kalabilir. Aynı zamanda istendiğinde kullanılabilir. İnstagram da son zamanlarda yapılan yenilikle kullanıcıları tarafından beğenilmiyor. Bu durumda uygulamanın farklı bir değişikliğe gitmesi gerekebilir. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir