1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim için 5 Temel Kural

Kişisel Gelişim için 5 Temel Kural
0

Her insan daha iyi bir karaktere ve kaliteli bir hayat yaşamayı ister. Günümüzde birçok insan kendini nasıl geliştireceğini bilmiyor maalesef. Gözünün önüne ne geliyorsa onu yapıyor hiç düşünmeden. Bu yüzden bir insanın kendini geliştirirken doğru yolda ilerlemesi önemli. Kişisel gelişimin 5 temel kuralı…

Yazı İçeriği

1)Tutkuyu Keşfetmek

Birçok insan yaptığın işlerinden dolayı mutsuz. Çünkü sevmedikleri bir işi yapıyorlardır. Sevmediği işi yapmayı fark eden bir insanın içindeki tutku ateşinin kıvılcımı ortaya çıkmıştır ve sevdiği işi yapmak için hak kazanmıştır. Hiçbir şey için geç değildir. Bazı insanlar genç yaşlarında sevdiği işe başlıyor bazıları da yaşlıyken. O yüzden rahatlaya bilirsiniz

 

2)Çevrenizi Genişletmek

Yeni insanlar tanımak yeni heyecanlar ve değişimi kabul etmek demektir. İnsanlarda birer kitaptır ve okunması gereklidir. Yeni insanlar tanıyarak networkünüzü genişletebilir ve iyi birer iletişimci olabilirsiniz. Ayrıca iyi bir sosyal hataya sahip olabilir ve hayatı yaşamayı seversiniz.

 

3)Kendinizi Olduğu Gibi Kabul Edin

Hatalarınızla, sevdiğiniz şeylerle kendinizi olduğunuz gibi kabul edin. İnsanların sizin hakkında ne dediğini pek fazla takmayın. Onlar da kendilerini bilmiyor. Burası önemli nokta sizi siz olarak kabul eden insanlarla arkadaş olmayı bakın.

 

4)Gerçekçi Hedefler Belirlemek

Hayal dünyanız geniş olabilir ama hayatınız sürdürmek istiyorsanız gerçekçi hedefler belirlemeniz şart. Gerçekçi hedefler, beklentiyi minimumda tutmayı, duygularınızı yönetmenizi sağlar.

 

5)Hatalardan Ders Almak

Hatalar ders almak içindir ve ders alınan hataların tekrarlanmaması gereklidir. Bir hatanın tekrarlanması keyfidir ve ilerlemenize engel olur.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
motive-olmak-hasan-cetinkaya

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir