1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Sabırlı Olmak İçin 5 Kural

Sabırlı Olmak İçin 5 Kural
0

Günümüzde insanlar akıllı cihazların aşırı kullanmasıyla gerçek hayatlarından kopuk bir şekilde yaşamaktadır. İnternetin hızı ile insanlar sabırsız bir hale geldiler ve hızlı bir hayat yaşama uyum sağlamışlardır. Bu yüzden birçok insan hayatlarından memnum olmayıp negatif bir insan olma yoluna girmişlerdir. İnsanların hayalleri yaşaması ve hayatlarının iyiye gidebilmesi için sabırlı olması lazımdır. İşte sabırlı olmanın 5 kuralı…

Yazı İçeriği

1)Yargılamamak

İnsanları hemen yargılamamak gereklidir. Çünkü kimin ne zaman başarılı olacağı belli olmaz. Bazı insanlar potansiyellerini erken yaşlarında bazıları da geç yaşlarında potansiyelleri ortaya çıkıyor.

2)Çatışmadan Uzak Durmak

İnsanlarla gereksiz yere çatışmanın manası yok. Ancak hayatına birisi müdahale etmeye çalışırsa o zaman tavrınızı koyarak çatışın. Kimse kimsenin hayatına müdahale etmemesi gereklidir. Çatışmadan uzak kalarak insanlarla aranızdaki iletişimi sağlıklı bir şekilde tutabilirsiniz.

3)Başkalarının Size Neler Verebileceğini Fark Edin

Başka insanların size neler verebileceğini fark ettiğinizde kesin sabırlı olmayı öğreneceksiniz. İnşaların içlerindeki potansiyeli görmek biraz akıl gerektirir ve bu potansiyelleri ortaya çıkardıkları zaman insanlardan bir şey isteyebilirsiniz.

4)Yavaşlamak

Hızlı bir hayat yaşıyorsanız yavaşlamak mümkün. Böyle sahip olduğunuz şeyleri tadını çıkarabilir ve daha detaylı analiz yaparak derinlemesine işler yapabilirsiniz.

5)Derin Nefes Almak

Günün belli bir saatini kendinizi ayırarak derin nefes alabilirsiniz. Derin nefes almak zihninizdeki gereksiz düşünceleri ve sinirli iseniz sakinlemenize yardımcı olur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
motive-olmak-hasan-cetinkaya

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir