1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Bitcoin İlk Kez 16 Bin Doları Geçti!

Bitcoin İlk Kez 16 Bin Doları Geçti!
0

Son dönemlerin popüler yatırım aracı haline gelen Bitcoin, 16.182 dolara ulaşarak 2018 yılında gördüğü bu rakama tekrar ulaştı.

Çevremizde ve haberlerde sürekli duyduğumuz popüler kripto para Bitcoin, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde 20 bin dolar barajını zorlayan ama sonrasında düşüşe geçen Bitcoin, yavaş yavaş yükselişine devam ediyor.

Anlık olarak 16.182 dolardan işlem gören Bitcoin’in bu yükselişine neden olan faktör tam olarak bilinmese de ABD’de gerçekleşen seçimlerin bu artışa neden olduğu ifade ediliyor. Son 1 yılda değerini iki katına çıkaran Bitcoin, pandemi döneminde devletlerin kontrolsüz olarak para basıp devalüasyona sebep olması nedeniyle güvenilir bir yatırım aracı olma özelliğini artırıyor.

Geçmiş yıllara göre şirketlerin ve devletlerin kripto parayla işlemlere daha fazla yönelmesi de Bitcoin’in değer kazanmasına etki eden faktörlerden birisi olarak görülüyor. Geçtiğimiz aylarda ülkemizden çekilen popüler para transfer uygulaması PayPal da Bitcoin ve bazı Altcoin’ler ile işlem yapılabileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. PayPal bu özelliği ise 2021 yılında kullanıma açmayı hedefliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Hasan Çetinkaya tarafından kurulan ve 2013 yılında freelancer olarak hizmet vermeye başlayan HÇK Ajans, başta Web Tasarım olmak üzere. Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı ve E-ticaret Danışmanlığı gibi dijital pazarlama dallarında hizmet vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir