Bitcoin İlk Kez 16 Bin Doları Geçti!

bitcoin-hasan-cetinkaya

Son dönemlerin popüler yatırım aracı haline gelen Bitcoin, 16.182 dolara ulaşarak 2018 yılında gördüğü bu rakama tekrar ulaştı.

Çevremizde ve haberlerde sürekli duyduğumuz popüler kripto para Bitcoin, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde 20 bin dolar barajını zorlayan ama sonrasında düşüşe geçen Bitcoin, yavaş yavaş yükselişine devam ediyor.

Anlık olarak 16.182 dolardan işlem gören Bitcoin’in bu yükselişine neden olan faktör tam olarak bilinmese de ABD’de gerçekleşen seçimlerin bu artışa neden olduğu ifade ediliyor. Son 1 yılda değerini iki katına çıkaran Bitcoin, pandemi döneminde devletlerin kontrolsüz olarak para basıp devalüasyona sebep olması nedeniyle güvenilir bir yatırım aracı olma özelliğini artırıyor.

Geçmiş yıllara göre şirketlerin ve devletlerin kripto parayla işlemlere daha fazla yönelmesi de Bitcoin’in değer kazanmasına etki eden faktörlerden birisi olarak görülüyor. Geçtiğimiz aylarda ülkemizden çekilen popüler para transfer uygulaması PayPal da Bitcoin ve bazı Altcoin’ler ile işlem yapılabileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. PayPal bu özelliği ise 2021 yılında kullanıma açmayı hedefliyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık