WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar.

Yazı İçeriği

Ne Yaptı WhatsApp Bize?

Gerçekten 2020 zorlu geçti ve 2021 yılında bize oldukça hayretler içerisinde bırakıyor, benim tahminimce 2021’in ilk yarısı da kötü kötü geçecek umut edelim ki de 2021’in ikinci yarısı bize umut ifade edecek güzel gelişmelerle ilerlesin aslında finansal açıdan bazı umutlarım var ama şu anda bunun konuşulması gereken yer burası değil, İster teknoloji meraklısı olun ister sadece mobil uygulamaları kullanan son tüketici olun, eminim ki telefonunuzda WhatsApp adında bir uygulama vardır WhatsApp dünya çapında birçok kişinin kullandığı ve oldukça popülarite yüksek bir uygulama ücretsiz ve mesajlaşmak için herkesin tercih ettiği bir uygulama olduğu için uygulama üzerinde yapılan ufacık bir değişiklik bile gündem olmayı sağlıyor.

 

WhatsApp’ın Yeni Sözleşmesi Gündem Oldu

Evet gündemi takip etmeseniz bile konuyu biliyorsunuzdur, artık WhatsApp resmen ben sizin bilgilerinizi mesajlarınızı reklam amaçlı paylaşılan ve eğer bunu kabul etmiyorsanız uygulamayı kullanamazsınız dedi. Şimdi WhatsApp Bu zamana kadar zaten bizim bilgilerimizi paylaşıyordu reklam amaçlı kullanıyordu aslına bakarsanız bu ilk defa zorunlu olarak kabul edildi. Ancak insanlar konuyu detayına kadar bilmedikleri için telaşa kapıldı işte neymiş Efendim ajanlar bizim mesajlaşmalarımıza bakıyormuş ahahahah, ya kardeşim ajanların işi gücü yok senin kankalarınla karı kız sohbetlerini inceliyor şaka mısınız ya, neyse ne aslında bizler bedavaya iletişim kurma sevdasına o kadar kapıldık ki, uygulamaların başında sizin mesajlarınızı okuyacaklarını açıkça belli etiklerini bile görmedik, normalde siz arkadaşınızla aranızda sesli sohbet ederken biri gelip yanınızda zorla kulak misafiri olsa kovarsınız değil mi peki neden kullandığınız uygulamaların birçoğu sizin mesajlarınızı zaten okuyor onlara karşı bir şey yapmıyorsunuz, açıkçası gerek yok dünya üzerinde eğer kötü işler yapan bir suçlu değil seniz mesajlarınızı okuyan firmaların size bir zararı olmaz yani koskoca facebook senin mangal pişirirken olan resmini ne yapsın Allah aşkına ahahaha, neyse işte benim içim rahat değil diyorsanız size önerebileceğim. İşte WhatsApp yerine kullanabileceğiniz dört farklı oldukça güvenli ve kullanımı eğlenceli iletişim uygulamaları.

 

İşte WhatsApp Yerin Kullanıla Bilecek 4 Ayrı Uygulama

1.Discord

Bu uygulamayı kullanmak için telefon numarasına ihtiyacınız yok özellikle masaüstü sürümü gerçekten harika özellikler barındırıyor, gizliliğinizi oldukça iyi derecede önemseyen bu uygulama aynı zamanda oldukça kaliteli sesli ve görüntülü sohbet sağlıyor.

 

2. Telegram

Bu uygulama uzun süredir WhatsApp‘ı tehdit eden WhatsApp‘a rakip bir uygulama kullanıcı arayüzü biraz karışık olsana birçok sınırlamayı ortadan kaldırmış ve telefon numaranızı gizleyerek konuşmanızı sağlıyor hatta bu uygulamanın lite sürümde mevcut yani telefonunuzda az yer kaplıyor.

3.Bip

Yerli bir mesajlaşma uygulaması arayanlar için bip oldukça kullanışlı ve WhatsApp’ın ara yüzüne benzeyen bir uygulama, daha önce WhatsApp kullanıyorsanız bu uygulamada yabancılık çekmeyeceksiniz. Bip Turkcell firmasına aittir, oldukça eğlenceli ve güzel bir uygulamadır ve çeşitli özellikleri vardır. Ayrıca Turkcell hat kullanıcılarına özel kampanyaları da bulur. Bu da bir WhatsApp alternatifi olabilir.

 

4.Viber

Bu uygulama Google şirketi tarafından geliştirilmiş ve Google şirketine ait bir uygulamadır, Eminim ki Google’da bizim bilgilerimizi babasının hayrına saklamıyordur kaliteli reklamları ve doğru hedeflenmiş reklamları görmemizin sebebi de aslında Google’ın bize dürüst bir şekilde bilgilerinizden yararlanarak güzel reklamları göstermesinden kaynaklanıyor ama yine de bu sizin mesajlarınızı harıl harıl okuyacağım anlamına gelmiyor Google’ın güvencesiyle bir uygulama kullanmak istiyorsanız WhatsApp alternatifi olarak Viber oldukça kullanışlı olacaktır telefon numaranızdan destek alan ve kaliteli sesli görüşün bu uygulama ile. Aslında gerçekten güzel bir WhatsApp alternatifi.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık