Whatsapp İndirmenin Yolları

whatsapp-indirmenin-yollari

 Dünyanın en çok kullanılan ve kullanıcılar tarafından halen en çok tercih edilen mobil haberleşme uygulamalarından birisi olan whatsapp hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısının cebine ulaşmış durumda.

 

İlk sürümünde sadece mesajlaşma uygulaması olarak ortaya çıkan whatsapp daha sonra Facebook tarafından yüksek bir ücretle satın alınmış ve her geçen gün uygulamadaki özellikler geliştirilerek pazarda tekel duruma gelmiştir. Bu geliştirmeler sayesinde artık whatsapp aracılığıyla internet bağlantınızın olduğu her alanda arkadaşlarınızla sesli mesaj, görüntülü mesaj, fotoğraf ve video paylaşımı yapabilmekte ve aynı zamanda bulunduğunuz konum hakkında arkadaşlarınıza bilgi verebilmektesiniz.

 

Whatsapp indirme hakkında çeşitli yollar bulunmaktadır ve bu yazımızda bu yolların bir kaçından bahsedeceğiz.

 

 Whatsapp indirme hakkında akıllı telefonunuzun modeline ve işletim sistemine göre farklı yollar söz konusudur. Bunun için öncelikle akıllı telefonunuzun whatsapp uyumlu olup olmadığını öğrenmek durumundasınız. Bunun için whatsapp uygulamasının web adresine göz atabilirsiniz. Daha sonraki adım olarak cep telefonunuzun işletim sisteminin hangisi olduğuna göre uygulamanın sizin işletim sisteminize göre uygun olan partaldan indirme işlemi uygulamalısınız. Bunun için eğer sisteminiz Aneroit ise Google Play üzerinden ve ya whatsapp web sitesi üzerinden, işletim sisteminiz Blackberry ise yine whatsapp web sitesi üzerinden, İOS işletim sistemiyse iTunes App Store üzerinden ve Windows Phone ise Marketplace üzerinden indirme işlemi uygulamalısınız.

Akıllı telefonunuza whatsapp uygulamasını indirdikten sonra kurulumdan tamamlanınca uygulama sizden telefon numaranızı girmenizi isteyecek ve girdiğiniz bu numaraya bir doğrulama kodu yollayacaktır. Doğrulama kodunu da girdikten sonra whatsapp uygulamasını akıllı telefonunuzda rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda whatsapp uygulamasını sadece akıllı telefonunuzda değil, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınızdan whatsapp web programı aracılığıyla da kullanabilirsiniz.

 

 Whatsapp indirme hakkında var olan kısa ve basit yöntemlere değinmiş olduk. Uygulamanın hemen hemen her işletim sisteminde çok güçlü rakipleri var olsa da popülarite ve kullanım kolaylığı açısından whatsapp kadar kuvvetli ve yaygın olması şimdilik pek mümkün gözükmüyor.

Her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren whatsapp uygulaması uzun süre daha kullanıcıların gözdesi olacak gibi gözüküyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık