Microsoft Teams Nedir? Avantajları Nelerdir?

Corona virüsü salgını sebebiyle, günümüzde birçok işletme faaliyetlerine ara vererek çalışanlarını evlerine gönderdi. Ev ortamında çalışmaya başlayan kişiler, ekip arkadaşlarıyla iletişim kurabilmek için farklı uygulamaları araştırmaya başladı. Şirketler tarafından yapılan çalışmalarda, evde çalışanların birbiri ile iletişimde kalabilmesi için farklı uygulamalar önerildi. Önerilen bu uygulamalar arasında Microsoft Teams uygulaması da yer alıyor. Peki son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz bu uygulama ne işe yarıyor? Çalışanlar tarafından oldukça merak edilen bu sorunun cevabını gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams nedir sorusu son dönemde sıklıkla sorulmaya başlanmıştır. 2016 Yılı içerisinde duyurusu yapılan ve 2017 yılının başlarında kullanıcılara sunulan söz konusu uygulama, çalışanların birbiri ile etkileşim içerisinde olmasına olanak sağlıyor. Tıpkı bir ofis ortamı oluşturan uygulama içerisinde toplantı yapmak, canlı sohbet etmek, notlar almak ve diğer etkinlikleri yapmak mümkün olabilmektedir.

 

Şirketler tarafından oldukça tercih edilen uygulama, güvenlik önlemleriyle de dikkat çekmektedir. Şirkete veya çalışanlara ait en özel bilgilerin gizli kalması için, Microsoft firması ek güvenlik önlemleri almıştır. Alınan güvenlik önlemleri sayesinde, içeriklerin gizli kalması sağlanmıştır. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise sohbet geçmişidir. Ekip içerisine yeni katılan bir çalışan, grubun sohbet geçmişine erişim sağlayabilmektedir.

 

Corona virüsü sebebiyle evden çalışmak zorunda kalanların sıklıkla tercih ettiği bu uygulama, kullanıcılara oldukça farklı bir özellikte sunmaktadır. Görme engeli veya çeşitli birtakım engelleri olan bireylerinde toplantılara ve etkinliklere katılabilmesi için çeşitli özelliklerde sunulmuştur.

Microsoft Teams Avantajları Nelerdir?

Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Microsoft Teams avantajları ile dikkat çekiyor. İstediğiniz yerde, ekip arkadaşlarınız ile çalışma imkanı veren uygulamaya ilgi büyük. Akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden fiyata bilgisayarlarınızdan erişebileceğiniz uygulama sayesinde her yerden toplantı yapmak veya sohbet etmek mümkün hale gelebilmektedir. Office 365 içerisinde yer alan uygulama ile aynı zamanda konferans yolu ile görüşmeler yapılabilmektedir. Ayrıca uygulama içerisinde yer alan Word, Excel, PowerPoint gibi dosyalara erişim imkanı da oldukça kolaydır. Sadece evde çalışan bireylerin tercih etmediği aynı zamanda öğrencilerinde tercih ettiği uygulama sayesinde dijital ortamda eğitim verilebilmektedir.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık