Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

apple-music-sarkilarini-alarm-sesi-yapin

Apple Music uzun bir bekleyişin ardından Türkiye’de kullanılmaya başlaması ile birlikte özellikle ilk 3 ay ücretsiz olması ile birlikte çok büyük ilgi görüyor.

 

Apple’ın müzik uygulaması ile ilgili oldukça faydalı fakat az bilenen bir gerçek bulunuyor. Eğer Apple markalı bir cihazınız var ise Apple Music şarkılarının alarm ses yapma imkanınız bulunuyor. Bu durum özellikle İOS tabanlı Apple cihazlarında daha kısıtlı olan cihaz özelleştirmesi anlamında kullanıcılara çok büyük fayda sağlıyor. Apple Music’in en önemli avantajı olarak İOS işletim sahibi cihazlarla tam entegre bir şekilde piyasaya sürülmesi oluyor.

 

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapma Aşamaları

Apple Music şarkılarını alarm sesi yapmak için bazı aşamaları sırasıyla geçmek gerekiyor. Apple Music şarkılarını alarm sesi yapma aşamaları ise sırasıyla şu şekilde gerçekleşiyor;

  • Cihazınızdan Apple Music uygulamasını açtıktan sonra müzik araması yapılan kısımdan alarm sesi yapmak istediğiniz müziği aratarak bulmanız gerekiyor.

  • Arama sonucu bulduğunuz müziğin üzerine gelerek tıklamanız ve hemen sağ alt köşede bulunan “” simgesine gelmeniz gerekiyor.

  • Karşınıza gelen ekranda yer alan “Müziklerime Ekle” butonuna basmanız gerekiyor.

  • Ekleme işlemi bittikten sonra Apple Music uygulamasının en alt kısmında yer alan “Müziklerim” sek meşine basılarak kendi eklediğiniz müziklere ulaşılması gerekiyor.

  • Alarm sesi yapmak için eklediğiniz müziği bularak seçilmesi gerekiyor. Bu işlemle birlikte ekranın sağ tarafında “” simgesini beliriyor. Bu sekmeye tıklanması gerekiyor.

  • Bu işlemlerden sonra ekrana ‘’ Bulut’’ simgesi geliyor. Bulut simgesine basarak şarkıyı cihazınıza indirmeye başlıyorsunuz.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ise telefonunuzdan Alarm uygulamasına gitmeniz gerekiyor. Bu uygulamada yer alan artı simgesine tıklayarak cihazınız için yeni bir alarm oluşturma işlemi aşlamış oluyor. “Ses” düğmesine tıklandıktan sonra karşınıza gelen ekranda “Bir parça seçin” kısmı geliyor. Buraya giriş yapmalısınız.

  • Burada cep telefonunuza alarm sesi olarak atamak için indirdiğiniz müziği bularak seçmeniz gerekiyor.

  • Bu seçme işleminde sonra artık süre tamamlanmış oluyor. Bundan sonra istediğiniz şarkıyı aynı aşamaları izleyerek cep telefonunuza alarm sesi olarak atayabileceksiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık